Schronisko Wędkarskie Pogorzelec

Otwarte od 1 maja do 31 sierpnia w godz. 5.00 - 21.00
( od września do zamknięcia sezonu - od 6.00 do 20.00 )
Przerwa 8.00-10.00 i 13.00-15.00
  tel. 601 391 153    pogorzelec3mokotow@gmail.com

CENNIK   i   REGULAMIN    SCHRONISKA

POŁOŻENIE

Schronisko Pogorzelec znajduje się ok. 50 km od Warszawy w kierunku Pułtuska, Jedziemy przez Zegrze, obwodnicą omijany Serock, mijamy Dzierżenin z charakterystycznym kościołem z czerwonej cegły-za około 500 m. skręcamy w prawo z szosy i po 100 m. jesteśmy w schronisku Pogorzelec.

SCHRONISKO

W stanicy znajduje się 11 domków (38 miejsca noclegowe), port z pomostami i łodziami do wynajęcia, parking, sanitariaty, zmywalnia naczyń.

Domki są w pełni wyposażone (lodówki, kuchenki, pełne meblowanie, zestawy garnków naczyń i sztućców) oraz telewizor. Trzy domki są z węzłem sanitarnym.

NAREW

Schronisko jest pięknie położone na zalesionej skarpie Narwi. Rzeka jest tutaj szeroko rozlana, (do Zalewu jest  około 6 km) jej główny nurt meandruje między licznie rozsianymi tu wysepkami.

Narew ma ok. 4 m głębokości, ale nie brakuje dołków 7 - 8 m. Na płyciznach króluje szczupak i okoń, a w nurcie rzeki boleń, sum, sandacz i leszcz. W zarośniętych miejscach są piękne liny, karasie, krasnopiórki.  Nie brakuje karpi. trafia się węgorz. Ryby jest dużo i każdy, nawet poczatkujący będzie miał sukcesy.

Naprzeciw przystani znajduje się duża zalesiona wyspa, idealne miejsce na nocną zasiadkę.

DOMKI

Domki ze stolikami i ławkami są położone wśród zieleni.

PORT Z POMOSTAMI

Można cumować przez cały sezon a na zimę łódź zabezpieczyć na terenie schroniska.